Doğu Ekspresiyle Doğu Anadolu’nun Güzelliklerini Yaşayın.

Ülkemizin kültürel açıdan zenginliği herkesin malumudur. Bu güzel günde değinmek istediğim konu Doğu Anadolu Bölgesinin önemi ve Doğu Ekspresi üzerine olacaktır. Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nin ne kadar değerli olduğunu belirtmeye her halde gerek yoktur. Tarih boyunca birçok medeniyetin yer aldığı tarihi bir bölgedir Doğu Anadolu. Bundan sebeple ki Doğu Anadolu birçok farklı kültürün etkisinde ve etkileşiminin sonucu olarak karma bir kültüre sahiptir. Eğer siz de Doğu Anadolu’yu bir turla ziyaret etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Doğu ekspresiyle tanışın. Ayrıca Doğu ekspresi hakkında olan makalemizi paylaşırsanız seviniriz.

Doğu Ekspresi Nedir?

Doğu ekspresi Ankara-Kars arası seferler yapan ve bu seferler sırasında Kayseri gezisi, Sivas gezisi, Erzincan gezisini, Erzurum rehberi ile yapabilirsiniz.. Doğu Anadolu’nun güzelliklerini görmenizi sağlayan bir tren seferidir. Bu sefer yaklaşık olarak 24 saat sürmektedir. Bu seferler her gün düzenli olarak düzenleniyor. Trende pulman örtülü kuşet vagonlar ve yemek vagonları bulunmaktadır. Doğu ekspresi sayesinde Doğu Anadolu’nun hem doğal güzelliklerini hem de kültürel mirasını birinci elden yaşama fırsatı bulacaksınız.

Turistlik Doğu Ekspresi.

   Turistlik doğu ekspresi normal zamanlardaki seferlerden farklı olarak sadece belirli tarihlerde sefer düzenliyor. Dolayısıyla biletlerin satışı da seferler gibi belirli tarihlerde sunuluyor. Bu seferler herkese açık olmakla beraber genellikle seyahat acentalarının özel tur grupları için almış oldukları biletlerden oluşur. Bu seferleri dahil olduğunuz takdirde kendinize tahsis edilmiş olan kopartmanı dilediğiniz gibi süsleyebilir ve istediğiniz gibi bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu saatten sonra ipler artık sizin elinizde. Sefer sırasında Divriği ve Bostankaya’da 2 ila 3 saat arasında mola vermektedir. Bu mola esnasında ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve çevreyi gezebilirsiniz. Bu mola sürelerini de ekleyince yolculuk 32 saate kadar çıkabilmektedir.

Hizmetimiz sunulan yol güzergahı ve bu güzergah üzerinde bulunan güzellikler nedeniyle gezginler, fotoğrafçılar, sanatçılar, arkadaş grupları gibi topluluklar tarafından yoğun ilgi görmektedir. En yoğun zaman yaz aylarıdır ve yolculuklar bu aylarda pulman vagonlarla yapılmaktadır. Kış aylarındaysa gerek müşterilerimizin talepleri gerekse seyahat acentalarının talepleri doğrultusunda seyahatler kuşetli vagonlarla yapılmaktadır.

Eğer siz de Doğu Anadolu’nun güzelliklerini birinci elden yaşamak istiyorsanız siz de Doğu Ekspresine gelin. Ayrıca şahsen yanınızda bir rehber bulundurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Rehber olarak tavsiyemse Bilal Çağatay Erentürk’tür. Kendisine bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. 0533 517 98 59

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s